Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Porządki > Wiosenne porządki

Zalety i wady mieszkania na wsi

Na wsi panuje przyjemna atmosfera wpływająca uspokajająco na człowieka i jego nastawienie do życia. Mimo oddalonych od domu większych sklepów bez problemu można sobie poradzić robiąc zakupy w taki sposób, aby wystarczyły na jakiś czas. Okolica jest spokojna i przyjazna z obecnością świeżego powietrza. Na wsi można prowadzić działkę a na niej uprawiać własne zdrowe i dużo lepsze w smaku warzywa i owoce.

Mimo tego, że wymaga poświęcenia sporej ilości czasu do porządków związanych z działką, na której się mieszka, czas spędzony tam jest dość przyjemny i zapewnia pozytywne nastawienie do życia. Na wsi jednak możliwe są dodatkowe dochodowe, ale tylko i wyłącznie sezonowe prace fizyczne wiążące się głównie z uprawą roślin.

Najważniejszym elementem życia wiejskiego jest posiadanie dużego ogrodu, którego przeznaczenie może być wszechstronne. Zarówno w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych, ale także z możliwością organizacji imprez rodzinnych bądź w gronie znajomych.

Dużą wadą mieszkania na wsiach jest brak dostępu do wielu ważnych elementów tak jak wyboru przedszkola i innych szkół dla dzieci. Zakupy przymusowo organizować w taki sposób, aby wystarczał na dłuższy czas. Mieszkania są znacznie oddalone od siebie, przez co pod tym względem też jest utrudnienie gdyż dla każdego człowieka jest ważne, aby mieć jakieś grono znajomych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.