Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Okna > Moskitiery – koniec z muchami i komarami

Współczesna nowoczesność i minimalizm

Współczesna architektura skupia się na jak najmniejszym wkładzie, przy zachowaniu pewnych estetycznych względów. Jednak minimalizm nie zawsze idzie w parze z pięknym wyglądem czego przykładem może być zdjęcie obok. Chociaż projekt przedstawiony na nim ma w sobie coś wyjątkowego, to jednak nie szczyci się wyjątkowym pięknem czy wizualnym całokształtem. Jednak w dużej mierze sprawdzi się taki minimalizm dla wszystkich chętnych, którzy pragną czegoś w miarę funkcjonalnego i praktycznego.

Widzimy bardzo prosty budynek bez zbędnych komplikacji w postaci różnorakich udziwnień czy chociażby ozdób. Całość zbudowano na bardzo prostym planie prostokąta, albo nawet kwadratu. Budynek jest prostopadłościanem z lekko spadowym, jednostronnym dachem. Do tego dochodzi fakt, że frontową ścianę domu stanowią szyby, które nieco ocieplają wizerunek całego tego projektu. Całość jest naprawdę przemyślana i cały ten, może nieco przesadny minimalizm, wydaje się być bardzo konsekwentny od początku do końca.

Takie projekty oczywiście teraz prawdopodobnie będą coraz częstszymi opcjami budowlanymi, bowiem architektura pragnie skupiać się na minimalizmie. Jednak nieco ozdobności nie zaszkodzi, nawet jeśli za główną bryłę budynku wykorzystuje się prostopadłościan, który daje wrażenie ogromnej klatki bądź puszki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.