Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Kuchnia > W jakim stylu urządzić własną kuchnię

Umiejętne meblowanie mieszkania

Meblowanie domu, bądź mieszkania to proces niesamowicie skomplikowany i naszpikowany często różnorakimi problemami. Warto jednak się przed nimi ustrzec i meblowanie ograniczyć do bardzo umiejętnego rozdzielania poszczególnych sprzętów, urządzeń i mebli do pomieszczeń, w których będą one niezbędne. Zadanie to bynajmniej nie należy do najprostszych, dlatego przyda się kilka wskazówek jak dokonać meblowania domu bądź mieszkania i za bardzo przy tym nie ucierpieć.

Po pierwsze: dobry plan to podstawa sukcesu i wie o tym każdy logistyk. Również przy planowaniu meblowania jest ważne zachować zdrowy rozsądek i przede wszystkim logikę. Tworzymy tyle list, ile mamy pomieszczeń do umeblowania, a następnie wypisujemy na tych listach wszelkie meble, które wydają nam się niezbędne w danym pomieszczeniu. Listy te mogę być długie i ciągnące się – tak naprawdę możemy wypisać wszystkie meble jakie przyjdą nam na myśl. Dopiero przy następnych krokach umiejętnego meblowania następuje redukcja.

Po drugie: układamy wszelkie meble na liście w odpowiedniej kolejności. Najlepiej układać je od tych najbardziej niezbędnych, aż po te najmniej potrzebne w danym pomieszczeniu. W ten sposób wyjdzie nam lista chronologiczna, zgodna z naszymi właściwymi potrzebami. Następnie warto wykreślić wszystkie te meble, które znajdują się na dole listy. Tutaj wykreślamy tyle pozycji, ile uznamy za słuszne, jednak z zachowaniem zdrowego rozsądku w obie strony. Nie można bowiem przesadzić i wykreślić zbyt dużo, albo z kolei zbyt mało mebli, bowiem każda skrajność jest zła.

Po trzecie: ułożenie przestrzenne. Skoro mamy już listę gotowych mebli do poszczególnych pomieszczeń mieszkalnych, to warto je zagospodarować przestrzennie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozrysowanie planów pokoi, aby mieć w miarę realny ogląd na to, jak dany pokój będzie po umeblowaniu wyglądał. Posiłkując się listą tworzymy plany wybierając tylko te meble, które znalazły się na poszczególnych listach. Wszystkie te meble, które się zmieszczą będą tymi meblami, które musimy kupić. Również w tym kroku musi nastąpić pewna redukcja, bowiem na pewno znajdą się meble, które nie będą się mieściły w naszych pomieszczeniach, dlatego również należy je wykreślić z listy. W ten sposób wyklaruje nam się właściwa lista z meblami, które będą nam niezbędne przy meblowaniu naszego mieszkania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.