Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Pokój dzięcięcy > Pokój z wyobraźnią

Tynki dekoracyjne

Tynki dekoracyjne różnią się w dużym stopniu od tynku trawertynu. Dekoracje są tworzone celowo za pomocą specjalnej przecierki, z elementami metalowych wykończeni, czy też tworząc wspaniały efekt przypominający ranę po zadrapaniu.

Tynk dekoracyjny z przecierką ma za zadanie nadać odpowiedni charakter wnętrzom w taki sposób, aby wywołać klimat i pobudzić swoim kolorem i strukturą wszelkie zmysły, jakie tylko człowiek posiada. Dobór kolorów w tym przypadku zależy tylko i wyłącznie od wizji autora wykonywanego dzieła. Tynk dekoracyjny z przecierką jest na tyle oryginalny, że nie ma możliwości wykonać dwóch identycznych dzieł i nie wpłynie na to fakt, że będzie próbować ponowić dzieło ten sam wykonawca. Przecierka wykonywana jest z farb wielokrotnie w taki sposób, aby powierzchnia była pokrywana warstwami jedna po drugiej aż do ukończenia.

Wykonawca chcąc zapewnić niepowtarzalny efekt dla swej pracy często podejmuje decyzję związana z wyborem pokrycia tynku dekoracyjnego. Wtedy najczęściej decyduje się używania wielowarstwowego farby metalicznej. Efekt ten jest niepowtarzalny i nie do podrobienia.

Zamiast metalicznej farby wykonawca często decyduje się również na nadaniu niepowtarzalnego wrażenia za pomocą zagłębień ostro zakończonych i kanciastych, które maja na celu nadanie temperamentu ozdobie.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.