Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Okna > Moskitiery – koniec z muchami i komarami

Tapety czy farba na ścianie?

Wyposażając, a w zasadzie meblując i wykańczając nowe mieszkanie czy dom, pierwszą rzeczą, albo jak kto woli, obowiązkiem z tym związanym jest pokrycie ścian. Białe, albo szare, otynkowane ściany nie prezentują się zbyt atrakcyjnie dlatego najszybciej jak to możliwe chcemy je pokryć czy to farbą, czy to tapetą, albo jeszcze czymś innym. Najczęściej jednak wybiera się nadanie kolorów ścianom za pomocą odpowiedniej farby, albo nadanie im ciekawego wzoru przy użyciu tapety. Co właściwie jest lepszym rozwiązaniem, oraz jakie wady i zalety posiadają te dwie opcje krycia ściany?

Na pierwszy ogień pójdzie farba. Oczywiście pomalowane ściany potrafią wyglądać naprawdę przepięknie. Szereg różnego rodzaju barw jakie mamy do dyspozycji jest naprawdę nie do opisania. Dlatego też każdy jest w stanie znaleźć tutaj kolor, który w zupełności go zadowoli. Do tego fakt, że farba daje jednolite krycie powierzchni również może niektórych przekonać. Jeśli zaś chodzi o wady, to nie każda farba jest zmywalna, a jeśli chcemy by była, to konieczne jest wyłożenie dodatkowych pieniędzy na farby zmywalne, lub wodoodporne. Farby również szybko robią się wyblakłe, no i powstają na nich nieciekawie wyglądające zacieki.

Jeśli chodzi o tapety, to tutaj z kolei mamy do wyboru szereg różnego rodzaju wzorów, które upiększą nasze pokoje w mieszkaniu, czy domu. Jest to świetna opcja dla kogoś, kto ma ochotę wykończyć swoje wnętrze w sposób naprawdę wyjątkowy, elegancki i na swój sposób dystyngowany. Bowiem tapety zapewniają to. Do tego dochodzi fakt, że o wiele lepiej się je zmywa. Jeśli chodzi zaś o poziom blaknięcia to jest on raczej na tym samym etapie co przy farbach. No i tapeta jest o wiele bardziej podatna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i bodźce z zewnątrz.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.