Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Dodatki do mieszkania > Dodatki do kuchni

Święta – czas porządków

Już niedługo będziemy obchodzić Świeta Bożego Narodzenia. Oprócz szału zakupów, pieczenia, gotowania czeka nas jeszcze generalne sprzątnie. Zawsze tak jest, że robimy generalne porządki przed świetami. Niekażdy z nas jest człowiekiem pedantycznym i wiadomo nazbiera się kurzu za szafą, sofą, tapczanem, okna też przydałoby się odświeżyć. Październik dopisał z pogodą także mycie okien było mozliwe. Oczywiście każda Pani Domu ma swój sposób aby umyc je w sposób idealny i nie zostawiając smug. Jednym z takich sposobów jest mycie okien płynem do mycia naczyń i szarą gazetą, a dopiero później szmatką wytarcie do sucha. Nasze babcie mają sprawdzony inny sposób- woda plus ocet, a okna błyszą.

A jak to jest z kurzem? Ten to zawsze jest na naszych meblach. W ciągu roku zazwyczaj wycieramy kurze w miejscach widocznych, nie staramy się robić tego w zakamarkach, za regałem, łóżkiem, półką. Dopiero od „wielkiego dzwonu” tam zaglądamy. Odsuwamy i co widzimy? Pełno kołtunów kurzu. Najlepiej usunąć to odkurzaczem, potem wytrzeć na mokro.

Tak właśnie się przyjęło w wielu rodzianch, że wielkie sprzątnie jest 2 razy do roku. Przed świetami Bożego Narodzenia i przed Świetami Wielkanocnymi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.