Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Dom w mieście czy na wsi > Cztery pory roku w lecie

Podział pomieszczeń w domu

Kiedy nasze mieszkanie czy dom są w trakcie budowy, albo już przy wykończeniach, to zapewne każdy z nas ma jakiś konkretny podział wymyślony na potrzeby podzielenia całego domu na mniejsze pomieszczenia. Jednak tak naprawdę przy meblowaniu mieszkania wychodzi dokładnie gdzie jaki pokój będzie się znajdował i jakie będzie jego przeznaczenie. Czym w takim razie kierować się dokonując takowego podziału domu i jak umiejętnie rozporządzić powierzchnią i przestrzenią, które to mamy do dyspozycji?
Jest to oczywiście trudne zadanie i wymaga sporo wysiłku ze strony każdego, kto ma dom bądź mieszkanie. Dobrze jest się kogoś doradzić, jednak tak naprawdę nic nam lepiej nie doradzi jak własna intuicja i poczucie przestrzenne. Na sam początek musimy wiedzieć jakie pomieszczenia potrzebujemy w tym mieszkaniu. Wystarczy zrobić odpowiednią listę i nią się posiłkować przy organizowaniu całej dostępnej przestrzeni.
Natomiast jakie zasady powinny być ważne, przy tym podziale? Przede wszystkim należy dokładnie wiedzieć, które pomieszczenia powinny znajdować się obok siebie. Logiczne jest, że jadalnia koniecznie musi znajdować się przy kuchni, bowiem zastosowania tych dwóch pokojów niewątpliwie się ze sobą przeplatają. Sypialnia najlepiej, aby była blisko łazienki. Nie zmienia to jednak faktu, że nie będziemy jedynymi użytkownikami tego pomieszczenia, dlatego trzeba wybrać dla łazienki na tyle dogodne miejsce, aby każdy miał do niej łatwy dostęp. Największym pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu zdecydowanie powinien być salon, pokój dzienny bądź pokój gościnny do przyjmowania odwiedzin. Ważne, aby był on w miarę przestrzenny, bowiem wtedy przebywający w nim ludzie czują się o wiele swobodniej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.