Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Wystrój sypialni > Sypialnia w salonie

Podłogi w mieszkaniu

Jaką podłogę wybrać i do jakiego pomieszczenia? To pytanie nurtuje nas już od dawna, ale jest na to logiczne wytłumaczenie.

Parkiet, panele, czy też tradycyjna podłoga drewniana jest świetnym odzwierciedleniem w przypadku zastosowania w pomieszczeniach takich jak pokój dzienny, salon, czy też sypialnia. Nie wymaga ono wielkiego zaangażowania podczas codziennych domowych obowiązków dotyczących sprzątania, gdyż wystarczy przetrzeć jedynie wilgotną myjką lub innym urządzeniem do tego przeznaczonym. Ułożenie parkietu jest czasochłonne, ponieważ składa się z wielu niewielkich elementów dając jednak bardzo efektowne wrażenie. Panele są proste zarówno do ułożenia jak i do utrzymania, co innego już z podłogą tradycyjna. Od wyboru deski a mianowicie materiału, z jakiego powstała zależy jej odcień jak np. deska z czereśni po wyschnięciu i polakierowaniu będzie w kolorze delikatnego odcienia kasztanu, natomiast olcha da nam podłogę czerwoną.

Terakota wskazana jest w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, WC czy też korytarz chociażby ze względu na częste odwiedzane jak również na zachowywanie sterylności i dobrego wrażenia. Przy wyborze terakoty można utworzyć mozaikę, która nada całemu pomieszczeniu rewelacyjny wygląd i charakter.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.