Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Urządzanie domu > Jak powinny być usytuowane pokoje w mieszkaniu?

Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy to jedno z ważniejszych pomieszczeń całego domu bądź mieszkania. Punktem zwrotnym w tej kwestii jest oświetlenie. O ile już uda nam się umeblować pokój dziecięcy, to jednak z oświetleniem może być problem. Nie tylko dlatego, że dziecko ma zapotrzebowanie na światło nieco inne niż dorosły, w związku z czym nie wyposażymy jego pokoju w zwyczajne lampy w takie jak wyposażyliśmy swoją sypialnię. Tutaj liczy się nie tylko źródło światła, ale przede wszystkim klimat i odpowiedni urok.

Dziecko nie lubi kiedy robi się ciemno. Jest to zasada, którą należy kierować się dobierając źródła światła do jego pokoju. W zależności od tego ile nasza pociecha ma lat, trzeba brać pod uwagę to, że może bać się ciemności. Jeśli chodzi o młodsze dzieci, to oczywiście ważne jest główne źródło światła. Jednak kiedy dziecko kładzie się spać, to takie ostre światło może z powodzeniem zakłócać jego sen, sprawiać trudności przy zaśnięciu, oraz przede wszystkim źle wpływać na jego zmysły wzroku. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne lampki nocne, najczęściej montowane na ścianie przy łóżku, których światło jest delikatne, lekko przytłumione i przyćmione. W ten sposób w pokoju nie jest kompletnie ciemno, ale też nie jest zbyt jasno. Jest w sam raz, aby z jednej strony nasza pociecha nie bała się ciemności, a z drugiej, aby mogła w spokoju i smacznie zasnąć bez żadnych komplikacji.

Oprócz tego zamiast jednego źródła światła dobrze jest wyposażyć dziecięcy w pokój więcej mniejszych źródeł światła, które pomogą dobierać intensywność światła do dziecięcych potrzeb. W ten sposób pokój naszej pociechy będzie jeszcze bardziej funkcjonalny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.