Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Dodatki do mieszkania > Okleina do mebli jako nowe urozmaicenie

Okleina do mebli jako nowe urozmaicenie

Każdy z nas w domu ma stare meble. Nie chcemy ich wyrzucić, bo się z nimi związaliśmy, innym razem zwyczajnie nie stać nas na nowe półeczki w pokoju. Często także mamy w naszej szafie tyle gratów, że nie mamy siły tego przerzucać do nowego. Częściej mieszkamy w bloku i sama myśl o wnoszeniu czegokolwiek na piąte piętro przyprawia nas o stan przedzawałowy. Co więc zrobić? Kupić okleinę!

Okleina to ciekawe rozwiązanie. Często jednak będzie kojarzyć się z nam z kompletną tandetą. Wszystko dlatego, że źle oklejony mebel będzie straszyć bardziej niż żona obudzona z samego rana. Musimy więc do tego się przyłożyć. Kleić równo przycinać ładnie i wybierać taką okleinę, która nie będzie walić po oczach.

Okleina sprawdza się też dobrze w pokojach dziecinnych. Pomyślmy sami. Ile razy nasze dziecko mazało po meblach markerem? W pewnym momencie wygląda to tak szkaradnie że sami mamy ochotę wywalić ten paskudny mebel i wstawić nowy, powstrzymuje nas tylko myśl o dziecku z markerem atakującym nową szafę. Warto wtedy zainwestować w okleinę, która mebel odnowi na tyle, że będzie on wyglądać w miarę reprezentatywnie.

Okleiny mają także inne zalety. Doskonale pokrywają niewielkie ubytki w strukturze mebla. Pęknięcia czy drobne wyrwy zostaną doskonale zatuszowane. A dokładne oklejenie da wrażenie że mebel jest nowy!

Okleina posłużyć może także do odnowy drzwi. Działa podobnie jak tapeta. Przyklejamy płachtę i gotowe. Jednak okleina nie uwalnia do powietrza oparów kleju dzięki czemu nie musimy wietrzyć cały dzień pomieszczenia. Ten plus przewyższa także malowanie, które z resztą jest bardzo uciążliwe nawet w fazie przygotowania. Więc okleina na drzwi również pasować może.

Z okleiny kolorowej możemy zrobić małe dzieło sztuki. Wystarczy szablon i ostry nożyk przemysłowy. Do tego odrobina chęci i czasu. Sporo przy tym także zabawy. Zwłaszcza dla dziecka które może pomóc w swoi pierwszym „remoncie” pokoju. Kilka wzorów, ze trzy płachty różnokolorowej okleiny i szary niegdyś pokój dziecięcy może stać się małą krainą marzeń.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.