Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Kuchnia > Sposób na ożywienie kuchni

Od czego zacząć porządki

Porządki należy zacząć przede wszystkim od pozytywnego nastawienia i chęci. Dopiero później możemy ustalic jakiś plan. Najlepiej na generalne porządki przeznaczyć sobie kilka dni. Każdy dzień rozplanować. Jednego dnia sprzątamy środek naszych szaf, szaek, półek. Wyrzucamy nie potrzebne rzeczy. Jak szybko się z tym uporamy to możemy zacząć od wycierania kurzy w najskrytszych zakamarkach. Nastepnego dnia bierzemy się kurze, podłogi i dywany oraz okna.

Na poczatku najlepiej umyć podłogi aby nie kurzylo się z nich na meble. Następnie przechodzimy do wycierania kurzy z mebli. Okna najlepiej myć rano, ponieważ słonko jeszcze świeci, a na samym końcu pierzemy firanki i zasłony i wieszamy je jeszcze wilgotne- wtedy nie musimy prasować i oszczędzamy godzinę czasu.

Warto też do porządków zachęcić męża, ktoś musi wytrzepać dywany. To nie jest zajęcie dla kobiet. Mężczyzna ma więcej siły i jemu nie sprawi trudności podniesienie dywanu i zarzucenie go na trzepak, a potem porządne obczyszczenie za pomocą trzepaczki. Chociaż tak niech nam pomoże, bo raczej nie mamy co liczyć, że sam z siebie zaoferuje swoją pomoc.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.