Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Wyposażenie wnętrz > Kolory ścian do sypialni

Obrazy, plafony, a dokładniej płaskorzeźby

Bardzo ciekawym i również niepowtarzalną ozdobą ściany w zależności od sposobu wykonania jest płaskorzeźba. Może ona występować w formie obrazu, plafonu bądź figurować centralnie na ścianie, na której została wykonana.

Obraz płaskorzeźby ma formę wypukłą, która wraz z odpowiednim oświetleniem podkreśla światłocień i ukazuje głębię wzoru tworząc piękny widok nieziemskiej kompozycji. Wykonywane są najczęściej z gipsu i zapewniają duże uznanie dla aranżacji, w której się znajduje.

Tego typu atrakcje tworzone i wykonywane są za pomocą gipsu sztukatorskiego jak również przy pomocy wypełniaczy mineralnych. Taki dobór materiałów zapewnia im dużą trwałość, a przede wszystkim wytrzymałość na uszkodzenia. Wykończenie takiej ozdoby wiąże się na nadaniu koloru pomocą pigmentów naturalnych, bejc, werniksów zwykłych i metalizowanych, jak również farb akrylowych.

Popularnym sposobem na ozdobę ściany jest użycie tak zwanych plafonów. Artykuł ten przypomina jednocześnie płaskorzeźbę jak i obraz pod tym względem, że można go powiesić w dowolnym miejscu, a następnie zmienić jego lokalizację bez najmniejszego problemu. Wykończenie i kolorystyka plafonu jest w dowolna tak jak jej wykończenie, a mianowicie kształty bądź tryptyki, które się zazębiają tworząc niepowtarzalny efekt po wykonaniu dzieła.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.