Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Projekty domów > Umiejętne wykończenia domów

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy jest to dobry wybór

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym otrzymujemy je w stanie deweloperskim oraz wybranym przez nas metrażu i ilością pomieszczeń. Taki stan daje nam możliwość aranżacji wnętrza wedle wyłącznie naszego pomysłu i uznania bez zastanawiania się czy wymaga ono remontu.

Stan deweloperski to forma mieszkania, w którym na ścianach położona jest gładź, a podłogi są posadzką wyrównaną i wypoziomowaną w taki sposób, aby właściciel mógł bez wahania wybrać tylko to, co wyłącznie jemu będzie się podobało bez narzuconych wytycznych. Bez wahania możemy użyć paneli, terakoty, czy też po prostu zwykłej drewnianej tradycyjnej podłogi i nie będziemy mieli przy tym najmniejszego problemu.

Aranżacja takiego mieszkania jest bardzo prosta gdyż odzwierciedlają się tylko i wyłącznie nasze wizje oraz pomysły na zagospodarowanie przestrzeni (ustawienia, dobrania mebli), kolorów i wykonania całości.

Z drugiej jednak strony porównując mieszkanie z rynku wtórnego do pierwotnego możemy wyciągnąć pewne wnioski, a chociażby takie, że różni się w dużym stopniu ceną. Oczywistą informacją jest fakt o dużo wyższej cenie mieszkań pierwotnych, co niestety rodziny słabsze finansowo skreślane są z listy przyszłych właścicieli. Rodziny zwykle wolą kupić tańsze i je tylko odświeżyć, niż kupić drogie, które wymaga dodatkowego włożenia sporej ilości gotówkowej w aranżacje wnętrz by móc spokojnie zamieszkać we własnym domu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.