Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Urządzanie domu > Oświetlenie do pokoju dziecięcego

Lustra w mieszkaniu

Mieszkanie zwłaszcza te małe zawsze będzie za małe. Niestety, nie będziemy wstanie tego zmienić. Jedynie możemy kupić coś większego, ale znając  życie nie stać nas na to. Taka sytuacja wymusza na nas działanie bardziej kreatywne. Musimy zrobić coś żeby nasze mieszkanie wyglądało lepiej czyli wyglądało na większe.

Możemy zastosować kilka sztuczek optycznych. Jedną z nich jest zastosowanie luster. Jednak lustro nie pasuje w każdym miejscu. Można powiedzieć więcej. W domu jest tylko kilka miejsc gdzie lustro pasuje. Jednak jego ustawienie może być genialnym posunięciem.

Przeszklone szafy to dość naturalne zastosowanie luster. Odzyskamy dzięki temu miejsce pochłonięte przez ten duży mebel. Zwykle taką lustrzaną szafę ustawiamy w przedpokoju. Dzięki temu już na starcie nasze mieszkanie wydaje się być nieco większe. Ponadto przedpokoje zwykle są dość ciemne bo nie ma w nich okien. Takie lustro doskonale doświetli przestrzeń. Wystarczy jedna żarówka i jasny panel żeby stworzyć złudzenie jednolitego naturalnego światła.

Lustro dobrze nadaje się w łazience, która też jest ciemnym pomieszczeniem. Duże lustro pomoże nam także przygotować się do wyjścia. To szczególnie ważne dla kobiet.  Co więcej zastosowanie sekwencji dwóch luster pozwoli także na obserwowanie tego jak wyglądamy z tyłu. To kolejny plus dla kobiet.

Lustro może tez nieźle wyglądać w kuchni. Ale musimy tu uważać bo nie jest to naturalne miejsce dla niego. Na pewno kawałki lustra w mozaice w kuchni wyglądać może całkiem przyzwoicie, ale większe płyty lustrzane to już ryzyko, a musimy pamiętać, że lustra wbudowanego w ścianę nie oddamy do sklepu tak łatwo, jak nietrafionej bluzki.

Na koniec warto dodać, że lustro to nie koniecznie musi rzucać się w oczy. Dobry projektant ustawi je tak, że na pierwszy rzut oka go nie zauważymy. To ważne, bo jeśli go nie widać to znaczy, że dobrze powiększa nasze mieszkanie. Jeżeli jesteśmy już przy projektancie to warto zasięgnąć u niego porady, jeżeli coś okaże się niewypałem to możemy liczyć na darmową poprawkę projektu, możemy także oglądnąć gotowe mieszkania i zastosować niektóre rozwiązania u siebie. Wszystko jednak róbmy z umiarem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.