Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Projekty > Domy energooszczędne

Kupiłem mieszkanie na rynku wtórnym i co dalej

Po zakupie domu lub mieszkania w bloku, czy też w kamienicy w zależności od wyboru i uznania powinniśmy się zastanowić czy odpowiada nam takie jak jest, a może należy dokonać zmian? Wszystko zależy od stanu, w jakim mieszkanie się znajduje czy wymaga remontu, czy też tylko odświeżenia.

Jedną oczywistą zasadą przed wprowadzeniem się do domu to odświeżenie wiążące się z chociażby malowaniem bez względu na to, co mówił poprzedni właściciel. Popularnym efektem optycznego powiększenia pokoju jest zastosowanie białego koloru na suficie wraz z pasem rozciągającym się dookoła pomieszczenia na górnej części ściany. W podobny sposób można pokój poszerzyć malując pas bieli zamiast na wszystkich to tylko na szerszych, naprzeciwległych ścianach. Gdy pokój jednak jest dużych rozmiarów i chcielibyśmy go zmniejszyć optycznie należy wtedy malować sam sufit na jeden kolor, a na ścianach na odcienie bardziej wyraziste lub zrobić pas wokół pokoju tym razem na części sufitowej.

Drugą ważną rzeczą jest dezynfekcji zarówno podłóg w przypadku terakoty, (gdy w grę wchodzi drewno należy postępować ostrożnie, tylko przy użyciu odpowiednich do tego środków) jak i sanitariów w łazience, WC czy też w samej kuchni. Mając na myśli sanitaria chodzi tylko i wyłącznie o sedes, umywalki, wanny, kabiny prysznicowe w całości, zlewozmywaki, bidety itp.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.