Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Okna > Regulacja nasłonecznienia poprzez rolety i żaluzje

Kolory ścian w kuchni

Wykończenia wnętrz naszego domu są bardzo ściśle związane z malowaniem ścian. Również kiedy decydujemy się na remont generalny, to malowanie ścian w poszczególnych pomieszczeniach mieszkalnych zdaje się być priorytetem. Oczywiście nie jest takie proste wybranie odpowiedniego koloru, jednak jeśli będziemy trzymać się konkretnych wskazówek co do malowania ścian w danych pokojach, to na pewno całe przedsięwzięcie nie będzie aż tak dużym wrzodem na naszej codziennej egzystencji. Na pierwszy ogień zasad malowania ścian pójdzie kuchnia, z której korzystają z reguły wszyscy domownicy.

Zasada pierwsza: nie ma kompletnie sensu wybieranie koloru, który przypadnie do gustu każdemu zamieszkującemu dom. Wszystko przez to, że nie istnieje kolor, który będzie podobał się wszystkim i który będzie miał na każdego pozytywny wpływ. Dlatego też niekoniecznie mądre jest przegłosowywanie odpowiedniego koloru do kuchni, bowiem nie odniesie to dobrego rezultatu.

Zasada druga: należy wybierać możliwie najbardziej neutralny kolor. Istnieje paleta barw, które dla większości ludzi mają wpływ raczej neutralny, dlatego najlepiej dobierać kolorystykę kuchni właśnie wśród takich kolorów. Nie należy się martwić tym, że przez to ściany naszej kuchni staną się nijakie. Oczywiście barwy są ważne, jednak to nie one odpowiadają za klimat danego pomieszczenia.

Zasada trzecia: kuchnię malujemy w kolory jasne. Nie ma sensu bawić się w malowanie ścian kuchennych kolorami intensywnymi i ciemnymi. Czasem najlepszym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian w kuchni na coś jasnego, mało intensywnego, a najlepiej pastelowego. W ten sposób kuchnia będzie miała bardzo pozytywny nastrój w sobie, stanie się przestronniejsza, oraz jaśniejsza. Ciemne kolory z reguły wprowadzają niezwykle depresyjną atmosferę dlatego też najlepiej tego uniknąć i skupić się na wyborze kolorów bardziej pozytywnych. Dlatego jasne pastele mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Oczywiście każdy i tak pomaluje kuchnię według swojego własnego uznania, jednak warto czasem bardzo dokładnie przemyśleć tę decyzję. Opcją jest również poradzenie się eksperta w sklepie z farbami, który na pewno znajdzie dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie. Warto wybrać odpowiedni kolor, bowiem dzięki temu nasza kuchnia będzie się prezentować pięknie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.