Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Porządki > Porządki w kuchni

Kolory ścian do sypialni

Malowanie mieszkania bądź domu od wewnątrz może przyprawić o dość mocny ból głowy. Jest to bowiem nie tylko zadanie niezwykle odpowiedzialne, ale także pełne niespodzianek, różnych zwrotów akcji, oraz problemów związanych z doborem najlepszego koloru do poszczególnych pomieszczeń. Najwięcej kłopotów bardzo często sprawia pomalowanie sypialni, bowiem kolory jakie należy wykorzystać do tego pomieszczenia rządzą się tak naprawdę swoimi prawami, oraz należy przy doborze zwrócić uwagę na różnego rodzaju czynniki. Tylko w ten sposób kolor będzie dobrany odpowiednio i będzie pasował do ogólnego wystroju sypialni.

Warto więc zastanowić się nad tym jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę przy doborze koloru do sypialni. Istnieje coś takiego jak psychologia kolorów. Nie każdy kolor współgra z naszym charakterem, dlatego przy wyborze nowego koloru do sypialni warto zrobić sobie odpowiedni test na to, która z barw będzie miała dla nas zbawcze właściwości. Sypialnia powinna być pomieszczeniem, które będzie dla nas swego rodzaju oazą spokoju. Dlatego kolor warto dobrać taki, który będzie pasował w ogólnej aranżacji i jednocześnie będzie współgrał z naszym charakterem. Jednak drugi czynnik nie jest aż tak bardzo wymagany, bowiem zawsze można skorzystać z kolorów neutralnych, które raczej nie będą źle wpływały na nasze codzienne samopoczucie.

Dobór koloru jest także ważny w zależności od tego czy nasza sypialnia należy do mniejszych, bądź tych bardziej przestronnych pomieszczeń. Różne kolory, różnie wpływają na to, czy czujemy się w pokoju swobodnie czy też działa on na nas klaustrofobicznie. Dlatego dobrze jest unikać do sypialni kolorów ciemnych, które nie tylko dodatkowo zaciemniają nasz pokój, ale również zmniejszają optycznie pomieszczenie, przez co wielu czuje się jak w klatce, a nie jest to raczej wskazane odczucie jeśli chodzi o naszą sypialnię, w której raczej powinniśmy czuć się swobodnie i niczym nieograniczeni. Dlatego też na pewno zagwarantują nam to kolory jasne, pastelowe i przejrzyste. W ten sposób nie będziemy czuć pewnych ograniczeń, które chcąc nie chcąc narzucają nam kolory ciemne, pełne i intensywne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.