Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Dom w mieście czy na wsi > Jak urządzić kuchnię?

Formy dekoracji pomieszczeń domowych

Nowy dom to nowe wyzwania. To oczywiste. Zwykle jest tak, że nowe miejsce wywołuje w nas chęć zmiany. Czasem jest też na odwrót, szukamy Nowego miejsca bo chcemy coś zmienić w naszym życiu. Bez względu jednak na to z jakiego powodu szukamy to zawsze chcemy by to nowe miejsce było piękne. Co zrobić by tak było? Musimy posłużyć się odpowiednimi dekoracjami. Wszystko dlatego że diabeł tkwi w szczegółach i prawdziwe piękno pomieszczenia wypłynie na wierzch dopiero przy dopieszczaniu go.

Dekoracje pomieszczeń w domu różni się od dekoracji przestrzeni publicznej. Domowa dekoracja jest dużo bardziej subtelna. W przeciwieństwie do nachalnej dekoracji w przestrzeni publicznej, domowa nie jest głównym obiektem w domu, a tylko podkreśla, a przynajmniej powinna, wyrazistość naszych czterech ścian.

Do dekoracji możemy użyć elementów stałych. Może to być wymyślny wazon. Bądź też barek stylizowany na antyk. Dekoracją stałą może stać się także umeblowanie, albo nawet styl mieszkania. Możemy posunąć się nawet do wbudowania w ścianę pewnej sekwencji dekoracji. Tworząc podświetloną półprzeźroczystą mozaikę usytuowaną za łożem małżeńskim.

Dekoracje mogą być także sezonowe. Łatwo je się organizuje, bo często dosłownie leży ona na ulicy. Przykładem może być szklany, zwyczajny wazon. W nim możemy, zamiast kwiatów, umieścić kasztany. Dzięki temu minimalnym nakładem pracy uzyskujemy dekoracje jesienną. Podobnie działać będzie bukiet polnych roślin ustawiony na półce, albo suszący się na ścianie w pokoju. Takie detale błyskawicznie mogą zmienić nasze niewyraziste mieszkanie na miejsce dostosowane do pory roku, która króluje za oknem. Na koniec warto przypomnieć, że dekoracja z definicji nie ma się narzucać. Nie możemy nagle znieść do domu dwudziestu kilogramów kasztanów, albo wstawić do dziewiętnastowieczny barek do nowocześnie umeblowanego mieszkania. Każdy krok musi być przemyślany. A gdy już coś drogiego kupimy dowiedzmy się na jakiej zasadzie można to zwrócić. To da nam wyjście awaryjne, które zapewne wykorzystamy nie jeden raz.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.