Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > AGD > Piękne lodówki w stylu retro

Formalności, czyli własny kąt za gotówkę, czy też na kredyt

W dzisiejszych czasach coraz to więcej osób dokonuje zakupu domu lub mieszkania, a także rozpoczęcia budowy domu za źródła banku, ale często wnosząc obojętnej wielkości wkład własny przekraczający, co najmniej tysiąc złotych. Dzieje się tak przez wzgląd na zamożność ogółu oraz opłaty związane z zakupem w przypadku transakcji gotówkowych.

Pobierając kredyt odliczany jest olbrzymi procent wzbogacenia na nieruchomości podczas zakupy nieruchomości w przypadku korzystania z własnego budżetu. Fakt ten jest główną przyczyną pobierania kredytów hipotecznym z przeznaczeniem mieszkaniowym.

W dzisiejszych czasach popularnym kredytem jest kredyt mieszkaniowy wieloletni, w którym raty są rozkładane przeważnie na trzydzieści lat. Wysokość raty jest dobierana w taki sposób, aby były możliwe do spłaty. Jednak coraz więcej banków udzielających takie kredyty wymaga wręcz jakiegokolwiek a co najmniej 5% wkładu własnego, który ma stanowić zabezpieczenie w przypadku problemów z regulacją bieżącą wyznaczonego harmonogramu spłat.

Dzięki tym kredytom mieszkaniowym wiele osób o niższym dochodzie ma możliwość zapewnienia sobie, swojej rodzinie i potomstwu polepszenia sytuacji, w jakiej się znajdują.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.