Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > AGD > Piękne lodówki w stylu retro

Firanki czy rolety?

Dopinanie ostatnich poprawek związanych w wyposażeniem wnętrz wiąże się przede wszystkim z doborem odpowiednich dodatków. Takim dodatkiem są np. rolety bądź firanki czy zasłony do okien. Stanowią one ich nieodłączną część, jednak dobiera się je już pod koniec naszej przygody z wyposażeniem wnętrza naszego domu czy mieszkania, kiedy wszystko już jest umeblowane i pięknie dostosowane do naszych potrzeb. Jednak jest to również spory dylemat bowiem nie zawsze wiadomo dokładnie czy wybrać firanki czy rolety. Obie opcje spełniają swoje przeznaczenie, jednak która z nich zdaje się być wygodniejsza i ładniejsza?

Walory estetyczne na pewno zapewnią nam firanki i zasłony. W pięknie wykończonym i umeblowanym mieszkaniu będą one swego rodzaju wisienką na torcie i będą podkreślały na pewno styl, w jakim cały dom jest wyposażony i jaki zakłada aranżacja. Jest to dobra opcja dla tych, co stawiają walory artystyczne przez walorami funkcjonalnymi. Firanki bądź zasłony mogą w bardzo dużej mierze przyczynić się do podkreślenia wyjątkowego wnętrza naszego salonu, kuchni, czy jadalni. Trzeba jednak pamiętać o ich częste wymianie bowiem firanki bardzo szybko się brudzą, a co gorsza nasiąkają różnorakimi zapachami związanymi z funkcjonowaniem w mieszkaniu, dlatego muszą być nieustanie wymieniane na świeże.

Rolety na pewno są o wiele praktyczniejsze. Dzięki nim możemy zablokować poranne światło dochodzące do pomieszczenia, albo po prostu uchronić się przez wścibskim wzrokiem naszych sąsiadów z naprzeciwka. Jednak nie są one zbyt piękne, a jak już się zdarzy nam znaleźć rolety dekoracyjne, to kosztują one o wiele więcej. Rolety to więc rozwiązanie i opcja przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i praktyczność mieszkania, zaś na drugi plan odkładają jego walory artystyczne czy estetyczne.

Oczywiście zawsze można połączyć ze sobą rolety i firanki. W dzień bowiem firanki mogą spełniać świetny dodatek do całego mieszkania, zaś rolety będą schowane. Natomiast w nocy, czy kiedykolwiek nam się zamarzy schować przed światem wystarczy rolety zasunąć i problem z głowy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.