Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Detale architektoniczne > Styropianowe listwy ozdobne

Dobór mebli do salonu

Nowe mieszkanie to jak nowe rozdanie kart. Nie wiemy do końca co może się nam trafić. Możemy być przy tym prawie pewni, że dostaniemy coś zupełnie innego niż poprzednim razem. Dlatego też nowe mieszkanie jest dla nas poligonem doświadczalnym, który możemy urządzić tak jak będziemy to uważać za słuszne. W najgorszym wypadku część dekorowania i urządzania będziemy zaczynać od nowa. Gorzej będzie, jeśli źle urządzimy sypialnie albo salon. Bo nie będziemy mieli gdzie umknąć przed ponownym remontem i przemeblowaniem. Jak więc dobrze dobrać meble do salonu by uniknąć ponownego kupowania?

Kupując meble musimy pamiętać, aby zapytać sprzedawcę o gwarancję i możliwość zwrotu. Bo nawet jeśli na papierze dany układ mebli wygląda dobrze to praktyka może zmienić to diametralnie, bo okaże się, że ta półka kompletnie nie pasuje ani w tym, ani w żadnym innym miejscu.

Kolejną ważną rzeczą jest używanie wyobraźni. Musimy przy tym pamiętać, że nawet jeśli nam się wydaje, że coś się w danym miejscu zmieści, to dopiero przyrząd mierniczy może to potwierdzić albo temu zaprzeczyć. Pamiętajmy, centymetr nie gryzie.

Meble do salonu nie powinny być krzykliwe. W salonie pijemy kawę. Odpoczywamy bo 14 godzinach pilnowania dzieci, gotowania, prowadzenia samochodu i pracowania. Czerwony i fluorescencyjny zielony na pewno nam w tym nie pomoże.

Pamiętajmy także, że w salonie wypadałoby umieścić barek, zestaw wypoczynkowy i jakiś stoliczek. Opcjonalnie możemy zastanowić się nad kinem domowym albo samym zestawem audio.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.