Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Od czego zacząć budowę > Budowa domu

Dobór kolorów

W każdym domu właściciel dobiera sobie dla określonego pomieszczenia tylko i wyłącznie takie kolory, jakie będą spełniały jego wyobrażenia i fantazje związane z wizją wystroju. Jednocześnie chciałby, aby ktoś w następstwach tejże aranżacji pochwalił jego wybory i pomysły.

Na dzień dzisiejszy coraz rzadziej maluje się pomieszczenia w kolorze bieli, jednakże zdarzają się sytuacje, gdy takie pomieszczenie wręcz wymaga użycia tej barwy, aby nadać mu odpowiedni charakter. Przeważnie w kolorze białym pozostawiany jest tylko sufit, chociaż nie zawsze gdyż zdarzają się wyjątki, w których właściciela wybiera inny odcień wedle własnej wizji.

Popularne jest łączenie barw w tym sensie, że na jednej ścianie pojawia się kilka kolorów, a co najmniej dwa lub różnego koloru ściany w jednym pomieszczeniu. Kolory w tym przypadku dobierane są tak, aby tworzyły jednocześnie harmonijne połączenie, ocieplenie i ożywienie danego pomieszczenia, aby takie połączenie dawało taki efekt używa się odcieni jaśniejszych i ciemniejszych jednego lub różnych kolorów wydobywając dzięki temu głębie i wyrazistość charakteru, jaki miał w swej wizji właściciel.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.