Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Wnętrze domu > Aranżacja kawalerki

Cztery pory roku na wsi

Mieszkając na wsi mamy na głowie przez cały rok wiele obowiązków, których jest za każdym razem więcej a nie mniej.

Wiosną każdy właściciel działki ma za zadanie uporządkowanie oraz doprowadzenie do właściwego stanu całą działkę. Polega to mianowicie na zdjęciu osłon z roślin, które były zabezpieczane na jesieni przed mrozem. W połowie kwietnia następuje czas na siew ogrodu warzywnego, o który trzeba dbać i odchwaszczać przez cały okres aż do zbirów. Wczesną wiosną zanim drzewa puszczą soki zalecane jest ich przycięcie.

Latem rozpoczynają się żniwa polegające na koszeniu zboża i wczesnych upraw. Niestety mimo dużych upałów należy również pamiętać o roślinach w ogrodzie o ich pielęgnacji, a także o regularnym koszeniu trawnika.

Po upalnym lecie nastaje zlewna jesień, w której chłód nie odbiera, a wręcz nagromadza nam dużo pracy. Jesień to czas wykopków ziemniaków, zbiór warzyw z ogrodu a także czas zbirów jabłek a następnie zabezpieczania drzew i roślin, które są słabe i poddają się siłę mrozu.

Przed zimą należy zorganizować i zakupić odpowiednio wcześniej opał, którym sami ogrzewam mieszkania paląc w piecu. Przez czas zimy odchodzą porządki związane z polem jednak na to miejsce pojawia się nowe zajęcie, jakim jest odśnieżanie podwórka oraz dojazdu do głównej trasy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.