Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Dodatki do mieszkania > Miękkie meble do biura

Cztery kąty, czyli wybór domku jednorodzinnego

Jaki wybrać dom: z rynku pierwotnego, wtórnego, a może samemu wybudować? Na to pytanie także ciężko odpowiedzieć i znaleźć na nie odpowiedź taką, aby zadowalała każdego.

Przy wyborze domu mieszkalnego z rynku pierwotnego sytuacja przedstawia się bardzo podobnie jak w przypadku mieszkań. Jednak różnicą jest duża przestrzeń, a mianowicie przeważnie większy metraż oraz istnienie podwórka inaczej mówiąc ogrodu, w którym również można się zrelaksować. Jednak, jeżeli chodzi o wizerunek wnętrza budynku, sytuacja wygląda tak samo jak mieszkanie w stanie deweloperskim.

Podejmując decyzję o zakupie domu z rynku wtórnego także nie jest łatwo, ponieważ takie mieszkania bardzo często również potrzebują sporych nakładów finansowych związanych z remontem wnętrza, zewnątrz bądź wymaga doprowadzenia do porządku całego ogrodu.

Decyzja o budowie jest bardzo trudna do podjęcia, jak również znacznie bardziej kosztowna niż przy samym zakupie. Do budowy domu należy odpowiednie przygotowanie, a mianowicie zgromadzenie sporej ilości dokumentów związanych z zagospodarowaniem przestrzennym działki, na którem ma powstać nieruchomość. Budowa domu jest również dużo bardziej kosztowna chociażby przez fakt o przymusowych opłatach dokonywanych za każde pozwolenie począwszy od wyboru miejsca, na którym ma stanąć budynek jak również do chwili wkładania klucza do domu już gotowego.

Tags: ,

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.