Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Projekty > Miejscowy plan zagospodarowania

Co jest najważniejsze w kuchni

W kuchni najważniejsza jest organizacja, a mianowicie dobranie i umiejscowienie mebli wraz ze sprzętem AGD w tak sposób, aby wszystko razem współgrało a jednocześnie znajdowało się w zasięgu ręki. Wybór mebli jest bardzo duży, dzięki czemu można dobrać meble odzwierciedlające własną wizję pomieszczenia. Podczas dokonywania wyboru mebli należy zwrócić również uwagę na dobór blatu, na którym w przyszłości będą przygotowywane potrawy. Należy zwrócić uwagę na jego powierzchnię, aby nie sprawiała problemów z jego doczyszczeniem czy też dezynfekcją.

Każda Pani domu powinna wiedzieć i pamiętać o tym, że nigdy nie powinno ustawiać się kuchenki, bądź piekarnika tuż obok lodówki. Takie ustawienie jest niebezpieczne i może wpływać negatywnie na pracę tejże lodówki, a nawet doprowadzić do jej uszkodzenia.

Kolejną zasadą jest to, że nad płytą grzewczą musi znajdować się okap, który montowany jest do komina wentylacyjnego, a co wiąże się z tym automatycznie przymusowym umiejscowienie kuchenki – płyty grzewczej przy takim kominie. Przy wyborze okapu zaleca się zwrócenie uwagi na jego funkcję i dobranie takiego, w którym jest możliwość włączenia pochłaniania dymu i pary wodnej unoszącej się nad naczyniem podczas wrzenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.