Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Jak urządzić salon > Salon na tak zwanej fali

Bambusowa podłoga w mieszkaniu

Wyposażając wnętrze, a właściwie wykańczając je, problemem okazuje się dobór odpowiedniej podłogi. Większość decyduje się na podłogę drewnianą przez wzgląd na jej wyjątkową wytrzymałość, szczególny, tradycyjny wygląd, oraz chyba przede wszystkim wygodę. Jedną z opcji jakie możemy wykorzystać decydując się na podłogę w naszym salonie, pokoju dziennym, czy nawet w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania jest podłoga bambusowa. W czym tkwi jej wyjątkowość i dlaczego powinniśmy się zdecydować właśnie na taką, a nie inną podłogę?

Bambus jako materiał budowlany z pozoru nie wydaje się zbyt dobrym materiałem na podłogi. Twardy, ale pusty wewnątrz jest raczej wątpliwym surowcem do wykładania powierzchni podłóg w jakimkolwiek mieszkaniu. Jednak nic bardziej mylnego. Idealna i bardzo pieczołowita obróbka tego materiału sprawia, że jak nic innego nadaje on się na panele podłogowe.

Oprócz fantastycznego wyglądu wykorzystywanie bambusa do tworzenia podłóg sprzyja środowisku naturalnemu. Bambus jest bowiem rośliną, która hodowana na plantacjach rośnie bardzo szybko, dzięki czemu jest to surowiec łatwo dostępny. W ten sposób nie niszczy się zbyt wielu drzew, których rośnięcie jest o wiele dłuższe. Dlatego bambus przyjął się bardzo szybko jako ekologiczna forma drewna.

Wracając jednak do wyglądu, to jeden z wielu powodów dla których warto taką podłogę mieć w swoim mieszkaniu. Jasna, lita konstrukcja sprawia, że będzie on pasował do pomieszczeń takich jak salon, czy pokój dzienny, bowiem nie tylko będzie dodawał im uroku, ale przede wszystkim je rozświetlał. Co więcej, bambusowa podłoga nie niszczy się tak szybko, a nawet jeśli dojdzie do zużycia jej, czy przetarć, to zawsze można w bardzo łatwy sposób ją odnowić. Jak? Wystarczy tylko ponownie oszlifować taką podłogę i tym samym odnowić jej powierzchnię. Będzie ona się prezentowała tak samo, jak w pierwszym dniu użytkowania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.