Jesteś tutaj: abcdom-lodz.pl > Jak urządzić salon > Szary salon, jak poprawić jego wygląd

Aranżacja łazienki

Nowy dom to również nowe wyzwania. Takim wyzwaniem jest na pewno aranżacja poszczególnych pomieszczeń mieszkalnych. Najwięcej problemów zaś sprawia aranżacja łazienki, mimo że z pozoru nie powinno to stanowić aż tak dużego kłopotu.

Przy aranżowaniu wnętrza łazienki trzeba pamiętać o tym, że nie wszystko pasuje, aby znaleźć się w tym pomieszczeniu. Dobór mebli to jedno, jednak istotną rolę odgrywa tutaj dobór odpowiedniego koloru płytek, dobór rodzaju podłogi, czy chociażby kolor ścian i mebli. Wszystko ma tutaj znaczenie, bowiem łazienka to bardzo specyficzne pomieszczenie w domu.

Najlepiej jest skupić się na tym co znane i lubiane. Łazienki kojarzą się z jasnością i przestronnością. Im jaśniejszy kolor, tym lepiej. Dlatego warto skupić się tutaj na pięknych pastelowych kolorach łazienki, bowiem będą one pasowały najlepiej. Do tego raczej należy unikać tzw. kolorów ciepłych. Łazienka kojarzy się z pomieszczeniem sanitarnym, dlatego nie ma co kombinować z doborem pozytywnych i wesołych kolorów takich jak pomarańcz czy żółć. Najlepiej skupić się na takich kolorach jak zieleń i delikatny błękit, czy chociażby fiolet, bowiem one w pełni oddadzą nastrój naszej łazienki. Taka aranżacja na pewno będzie udana, bowiem jeśli dobierzemy odpowiedni kolor, to reszta wyposażenia pójdzie już gładko.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.